Celuitida

Muži i ženy pokládají za pěkné a zdravé štíhlé ženské tělo s hladkou a pružnou pokožkou. Celulitidavůbec nesouvisí s nadváhou. Je výsledkem životního stylu. Doprovází ženy odpradávna, bojovaly s ní už před tisíci let. Římanky si udržovaly hebkou pokožku masážemi a vonnými koupelemi.

Jak vzniká celulitida?

Celulitida je postižení podkožního tkaniva, je způsobena nedostatečným prokrvením, hromaděním tukové tkáně a stárnutím podkožního vaziva. Vznik celulitidy je podmíněn takovými faktory jako je dědičnost, nadváha, nesprávná životospráva, ochablé svalstvo, hormonální poruchy, špatný krevní a lymfatický oběh. Celulitida vzniká nejčastěji po pubertě. 12 procent žen se s celulitidou setkává již během pohlavního zrání, 20 procent během těhotenství a 25 procent postihne celulitida až během klimakteria.

Jaké jsou příčiny celulitídy?

S celulitidou mají problém hlavně obéznější nebo těhotné ženy, ale často se s ní setkávají také ženy užívající hormonální antikoncepci. Vliv na celulitidu mají také genetické dispozice, stres, kouření či pití alkoholu. Celulitidu dříve nebo později poznají tři čtvrtiny žen. Kromě kosmetického efektu může toto postižení působit i zdravotní obtíže. V pokročilé fázi může poškodit mízní systém nebo tlačit na nervy a žíly. Celkově se kůže stává méně pružná, slabší a náchylnější k dalším potížím.

Výraz celulitida vznikl z latinského slova "celulitis", což znamená "zánět buněk". Poměrně výstižný je laický název pro celulitidu "pomerančová kůže", přesně charakterizující vzhled kůže člověka trpícího celulitidou. Alternativní medicína ji popisuje jako hromadění odpadních látek v tkáních. Tyto nečistoty jsou vězněny mezi tukovými buňkami a vazivem.

V postižených místech celulitidou se tukové buňky spojují do hrubých hroznovitých třásní, stlačují cévy a tlačí i na horní vrstvy kůže. Zhoršené prokrvení brání na jedné straně zásobování buněk důležitými výživnými látkami, na druhé straně se zpomaluje vylučování odpadních látek lymfatickými cestami. V tukových buňkách se tyto zplodiny metabolismu zadržují, což má za následek zvětšování jejich objemu, a to se nakonec projeví na povrchu kůže. Výsledkem jsou neestetické prolákliny a kopečky připomínající kůru pomeranče.

Celulitida, jak na ni?

K léčbě celulitidy třeba přistupovat komplexně a vytrvale. Léčba spočívá hlavně v radikálním snížení množství zkonzumovaného tuku, ve vyloučení cukru v snížení přísunu a omezení toxinů a v rozproudění lymfy v lymfatických cévách a kožních krevních vlásečnicích.

  • Dostatečný příjem tekutin (voda, ovocné šťávy a detoxikační čaje)
  • Pravidelnost v jídle a zdravá, vyvážená strava.
  • Omezení spotřeby všech živočišných tuků (máslo, sádlo)
  • Doplnění stravy o vhodné potravinové doplňky na lymfatický systém, prokrvení nebo použití BIOquantu na zlepšení mikrocirkulace a odbourávání škodlivých látek z poškozených oblastí
  • Nejlepším pomocníkem v boji proti celulitidě je cvičení. Ideální je aqua aerobik, rychlá jízda na kole, rychlá chůze, posilovací cvičení s velkým počtem opakování a malými zátěžemi pro formování postavy.
  • Použití ultrazvukového přístroj proti celulitidě, který s ní účinně bojuje a z vhodným gelem proti celulitidě i vyživuje pleť

Bezplatná zákaznická linka

800 200 204

Napište nám

info@dietavkrabicce.cz

Otázky a odpovědi

Časté dotazy