Dietní jídelníček
Dietní jídelníček by měl vycházet z toho, kolik vážíte a kolik energie vydáváte. Měl by obsahovat pět až šest jídel rozložených do celého dne a být vyváženým přísunem bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů, minerálních látek a vody. Energetická hodnota by měla pro hubnutí o něco nižší, než by byla za běžných okolností. V rámci dietního jídelníčku byste neměli vynechávat snídani, protože startuje organismus do nového dne. Oběd by neměl být tučný, měl by obsahovat porci bílkovin například ve formě masa, přílohu a velkou porci zeleniny. Večeře by měla být o něco menší než oběd, s nižším zastoupením sacharidů ve formě příloh. Svačiny mezi hlavními jídly by měly být lehké a výživné. Případná druhá večeře by měla být velmi lehká a měla by sloužit jen k tomu, abyste nešli spát s prázdným žaludkem a neprobouzeli se hladoví.
Dietní jídla
Dietní jídelníček by měl obsahovat pět až šest jídel rozložených do celého dne a být vyváženým přísunem bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů, minerálních látek a vody. Při jeho tvoření zařazujte dietní jídla s příznivým poměrem živin pro hubnutí a nízkým množstvím kalorií. Vyhnete se nezdravým a pro dietu nevhodným potravinám a jíte zdravě, vyváženě a chutně. Hubnutí nemusí znamenat hladovění a konzumace chuťově nezajímavých jídel. Každé jídlo jde připravit jako dietní, záleží jen na způsobu přípravy a výběru surovin.
Dieta recepty
Dietní jídelníček by měl obsahovat pět až šest jídel rozložených do celého dne a být vyváženým přísunem bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů, minerálních látek a vody. Při jeho tvoření se nechte inspirovat chutnými dietními recepty s příznivým poměrem živin pro hubnutí a nízkým množstvím kalorií.